Všechny kategorie
EN

Domů>vědomosti>vědomosti

Výběr a plnění outdoorových batohů

Zobrazení:23 Autor: Editor stránekČas zveřejnění: 2020-07-05Původ:

Horolezectví, kempování, výlety...To vše jsou outdoorové cestovní aktivity, které lidé na jaře velmi milují. Vzhledem k tomu, že se jde ven, je samozřejmě nevyhnutelné nosit s sebou spoustu potřebných věcí, takže batohy se stávají nutností. Dobrý outdoorový batoh má nejen základní funkce nakládání a osvobozování rukou, ale také dokáže udržet rovnováhu těla a učinit cestu bezpečnější a pohodlnější. A co víc, může způsobit, že uživatelé vypadají moderněji a působí příjemnou náladou.

Jak tedy nakupujeme a využíváme outdoorové cestovní batohy? Současný batoh je podle odborníků vyroben především z nylonu a CORDURY. Poslední jmenovaný je vlastně syntetická nylonová tkanina, která má všechny výhody nylonu a je odolnější proti opotřebení, ale o něco těžší. Po výběru materiálu určete kapacitu. Obecně řečeno, outdoorové batohy s kapacitou batohu větší než 50 litrů přijmou design „flexibilní kapacity“. I po dlouhodobých aktivitách může být batoh stále pevný, díky čemuž je tento typ batohu vhodný pro různé aktivity. Malé a středně velké batohy pod 50 litrů však toto provedení nepotřebují.

Důležitým faktorem, který rozhoduje o pohodlí batohu, je jeho nosný systém. Hlavní funkcí nosného systému je rozumně rozložit váhu na všechny části těla a vyhnout se koncentraci váhy na ramena. Kromě toho také poskytuje úpravu těžiště pro zvýšení rovnováhy a bezpečnosti během operací. Střední a velké batohy obvykle tvoří nosný systém se zádovým rámem jako středem a zádový rám lze rozdělit na dva typy: vnější rám a vnitřní rám.

Vnější rámový batoh slouží k upevnění zádové tašky na pevný rám (běžná je hliníková slitina), s pevnými nylonovými ramenními popruhy a popruhy pro upevnění beder. Vyznačuje se vysoko položeným těžištěm, přibližně v nebo nad ramenem. Konstrukce s vysokým těžištěm je vhodná pro nošení na rovné silnici, není vhodná pro příležitosti vyžadující vysoký stupeň vyvážení. Výhodou je snadné nakládání a vynášení věcí a váhu mohou sdílet ramena a boky a dobře odvětrávaná záda.

Batohy s vnitřním rámem nemají na vnější straně žádný zjevný rám. Obvykle používají odepínatelné nebo skryté boční kapsy a mají poměrně dlouhý a úzký vzhled. Proto se takovým batohům obvykle říká „vzpřímené batohy“. Vzpřímený batoh má zabudovaný hliníkový rám pro tvarování a nechybí bederní pás pro přenos části váhy na kyčle. Vyznačuje se mírně nižším těžištěm, které lze nastavit mezi rameny a boky. Je vhodný pro lezecké příležitosti, které potřebují udržet rovnováhu, a dokáže zabránit otřesům batohu ve výšce ramen.

Po výběru batohu je také poznatek, jak jej naložit. Špatné plnění ovlivní pohodlí a komfort používání nebo způsobí posunutí těžiště a poškození batohu. Kromě kategorizace různých předmětů podle účelu při nakládání batohu je tedy třeba dbát také na následující zásady:

1. Umístěte těžkou váhu na horní střed a co nejblíže k zádům, aby těžiště mohlo být blízko zad, abyste se vyhnuli pocitu tažení zpět. Velké a lehké předměty lze umístit pod, aby neovlivňovaly těžiště; navíc, protože těžké předměty jsou nalisovány nahoře, bude batoh po určité době používání skladnější.

2. Nepokládejte na zádovou část tvrdé předměty, nepříjemně zasáhly záda nebo je dokonce bolely při pádu, nebo protože tvrdé předměty a zádový rám jsou odděleny pouze vrstvou látky batohu, je snadno se nosí rozbitá látka batohu.

3. Hmotnost předmětů umístěných na levé a pravé straně batohu by měla být podobná, aby nedošlo k posunutí těžiště. Pláštěnky, pitná voda a další věci používané během dne by měly být umístěny nebo snadno přístupné.

4. Existuje koncept používání pytlů na třídění položek. Pro snadný přístup vložte podobné předměty nebo předměty používané současně do stejné tašky, zejména volné drobné předměty.

5. Vypěstujte si zvyk umisťovat jej na pevný bod, aby bylo nejen rychlejší sbalení batohu, ale aby se v tmavém prostředí našly i věci, které chcete.

6. Zkuste změnit způsob nakládání, abyste minimalizovali zbytečné věšení mimo batoh, které nejenže ovlivní bezpečnost provozu a bude nevzhledné.

Zpětná vazba
Zpětná vazba